Akrilik Halı Yıkama

Akrilik Halı Yıkama

Bugün sizlere; Akrilik halı yıkama ve nasıl temizlenir? – Temizliği Kolay mı? – Nasıl yıkanır? – Makinede yıkanır mı? – Naylon mu? Sorularına yanıt arayacağız. Bu makalenin sonunda sizi bir de hediyemiz bekliyor.

Hazırsanız başlayalım.

Akrilik halı pratik ve ekonomiktir. 1950’den sonra halıcılıkta popüler bir malzeme haline geldi. Akrilik halının avantajlarından biri, yün gibi diğer halı türlerine göre temizlenmesinin daha kolay olmasıdır. Ancak akrilik çabuk eskidiği için artık pekte popüler bir halı seçimi değil.

Bir önceki makalemiz; Bambu Halı Yıkama inceleyin!

Gerekli malzemeler

Akrilik halılar satın alırken ekonomik olsa da, genellikle daha erken değiştirilmesi gerekir, bu da maliyet tasarrufunu ortadan kaldırır.

Halının temizlenmesi, yün veya diğer halı türlerini temizlemeye çok benzer. Akrilik halınız yaklaşık her 6 ila 12 ayda bir profesyonel halı yıkama fabrikası tarafından temizlenmelidir.

Play

 

Akrilik halı yıkama talimatları

  1. Halınızı süpürün. Çoğu insan halısını düzenli olarak süpürürken, akrilik halıyı temizlemeden önce kapsamlı bir vakumlama yapması gerekir. Halıyı yavaşça süpürün ve her alana ve köşeye nüfuz ettiğinden emin olun. Amaç, halının her bölümünden en az dört kez geçmektir.
  2. Akrilik halınızdaki tüm oyukları veya olukları düzeltin. Ezikleri düzeltmek ve fırçalamak için bir saç fırçası veya başka bir sert fırça kullanın.
  3. Mobilyaların neden olduğu ezikleri düzeltmek için saç kurutma makinesi kullanın. Halıyı fırçaladıktan sonra parmaklarınızı kullanarak topuz yapın. Saç kurutma makinesini orta ısıya ayarlayın. Akrilik halıdaki lifleri eritebileceği için çok sıcak olmasını istemezsiniz.

Saç kurutma makinesini beş ila sekiz dakika boyunca çukurlu alana yöneltin.

  1. Bir buharlı temizleyici satın alın. Çoğu markette kiralanabilirler ve genellikle halı temizleme çözümünü içerirler. Temizleme solüsyonu dahil değilse, mağazadaki biri sizin için doğru temizleyiciyi önerebilir. Buharlı temizleyiciler ayrıca birçok mağazadan satın alınabilir.
  2. Makineye ne kadar temizleyici ekleyeceğiniz konusunda üreticinin talimatlarını izleyin. Temizlikçiler arasında değişkenlik gösterir. Genel olarak, bir kısım temizleyiciyi iki kısım ılık veya sıcak suyla karıştıracaksınız. Temizleyici miktarı, halınızın ne kadar kirli olduğuna bağlıdır.
  3. Üreticinin talimatlarını izleyerek halınızı buharla temizleyin. Çok kirli alanların üzerinden birden fazla geçmelisiniz. Ancak, alanların üzerinden çok fazla geçmekten kaçının. Halı çok ıslanırsa, nem halıya veya altındaki zemine zarar verebilir.
  4. Akrilik halınızın gece boyunca kurumasını bekleyin. Halının daha çabuk kurumasına yardımcı olmak için mümkün olduğunca çok pencere ve kapı açın. Kurumayı hızlandırmak için fanları da kullanabilirsiniz.
İpucu: Kurutma işlemini hızlandırmak için bir ısıtıcı kullanabilirsiniz.
Uyarı! Islak veya nemliyken halı üzerinde yürümekten kaçının.

Uçan halı yıkama fabrikasının etkili temizlik yöntemleri halılarınıza gereken önemi gösterir ve halılarınıza yepyeni formuna tekrar kavuşur. Akrilik halı yıkama hizmeti almak için bugün bizi arayın!

Hizmet Bölgelerimiz için TIKLAYIN >>

Şimdi bu makaleye yorum yapın ve ekran görüntüsü alarak bize ulaştırın, anında %5 indirim kazanın. Aynı şekilde sosyal medyadan paylaşarak %5 ekstra indirim daha kazanabilirsiniz.

Uçan Halı Yıkama

Uçan halı yıkama servisi, 20 yılı aşkın bir süredir, İstanbul Avrupa yakasında profesyonel olarak hizmet veren yerel bir işletmedir. Geçen bu 20 yılı aşkın süreçte, bölgemizde bugün 85.000 kayıtlı müşteriye temizlik hizmetleri sunuyoruz.

Müşteri memnuniyeti en önemli hizmet poltikamızdır. Bu yüzden bizi aradığınız ilk andan, teslimata kadar karşınızda her zaman nazik, bilgili ve kibar ekip arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız. Herhangi bir sorun yaşadığınızda bize ulaşmaktan çekinmeyin! İşletmemiz her türlü probleminizde size yardımcı olmak için elinden gelenin en iyisini yapmayı garanti eder.

Uçan Halı Yıkama Telefon Numarası

0 0 Değerlendirmeler
Yıldız verin
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle