Bambu Halı Yıkama

Bambu Halı Yıkama

Bambu halı yıkama – Bambu halı yıkama yorumları – Bambu halı yıkama fiyatları – Bambu halı yıkama fabrikası – Bambu halı hangi deterjanla yıkanır? – Bambu halı evde nasıl yıkanır? Bambu halı özellikleri

Bugün, Asya kültürlerinde yüzyıllardır büyük ölçüde kullanılan bambu halı yıkama uygulamalarını inceleyeceğiz.

Sıcak aylarda mükemmel bir halı seçeneği olan bambu halılar, biz yakıcı gün ışığında kavrulurken bile ayaklarda serin ve rahat (beklenmedik derecede yumuşak) his veren mükemmel bir dış mekan halısı örneğidir.

Aynı zamanda dekoratif ürünler olarak da kullanılabilirler ve bir evin iç dekorunu geliştirmeye, sıkıcı bir odayı canlandırmaya ve herhangi bir alana daha doğal bir görünüm vermeye yardımcı olabilirler.

Son yıllarda Türkiye’de de çok popüler olan bambu halıların evde bakım ipuçlarını paylaştığımız makalemize hazırsanız başlayalım.

Play

 

Bambu Halı Nasıl Temizlenir?

1 Bamu Halıyı Silkeleyin!

Bambu halınızın taze görünmesini sağlamak için ara sıra hafif bir sallama ile silkelemeniz yeterli olacaktır. Bunun için çok fazla çaba harcamanıza ve diyelim ki halıyı bir halı çırpma raketi veya süpürge sapıyla dövmenize gerek yok.

Sadece hafif bir silkeleme, toz ve kaba kiri çıkarmaya yardımcı olacaktır. İşte Bambu halıları sevmemizin ve giriş alanlarında karşılama paspası olarak kullanmamızın bir başka nedeni!

2 Bambu Halıyı Süpürün!

Bambu halı yıkama’nın ikinci ipucunda, her iç ve dış mekan halısında olduğu gibi, bambu halıları düzenli olarak süpürmek harika görünümlerini uzun süre korumaya yardımcı olur.

Bu aynı zamanda kaldırması ve üzerindeki kiri silkelemesi zor olan büyük bambu halılar için geçerlidir.

Elektrikli süpürgenizle halının üzerinden birkaç geçiş yaptığınızdan ve mümkün olduğunca fazla kiri çıkarmak için alternatif yöntemler denediğinizden emin olun.

Ayrıca, halının yüzeyinin çizilmesini önlemek için çırpıcı fırça yerine bir emme aparatı kullanmanın çok daha fazla tercih edildiğini unutmayın.

3 Bambu Halıyı Temizleyin!

Bambu halı yıkamanın bu adımında genellikle çizilmelere ve lekelere karşı korunmalarına yardımcı olan poliüretan ile kaplıdır. Bununla birlikte, çok nadirde olsa kazalar olur.

Şimdi ne kadar erken o kadar iyi düşüncesi ile hareket ederek, dökülmelere anında müdahale etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bu halınızın inatçı lekelere karşı dirençli olmasını ve lekelerin derinlere inmesini engeller.

Bu nedenle, bambu halınıza (veya herhangi bir halıda olabilir) dökülme gerçekleştiğinde, etkilenen alana anında müdahale etmeniz çok önemlidir.

Bir önceki makalemiz olan “Halıdan Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?” rehberimize gözatın! >>

Lekelenen alan kuruyana kadar ovalayın ve ardından kalan kalıntılardan kurtulmak için ılık suyla nemlendirilmiş eski bir bez veya havlu kullanın. Harika görünümlü ilk haline geri döndürmek için gerçekten birkaç dakikadan fazla bir şeye ihtiyacınız yok.

Peki uzun süreli veya dış mekan kullanımı ve/veya yoğun yaya trafiğinden sonra bambu halı yıkama uygulaması yapmanız gerekiyorsa, sert ve kenarlı bir spatula veya kaşık kullanın ve lekeyi, bulaştığı bölgeden nazikçe kazıyın.

Tamamen kaldırıldığında, kalıntıları nemli bir bezle temizleyebilirsiniz.

4 Bambu Halıyı Koruyun!

Bambu halı yıkama uygulamaları dışında onu koruyucu önlemler almanızda son derece önemli ve halınızın ömrüne ömür katan uygulamalardır.

Sürekli hareket eden, değişen atmosferik koşullardan veya ağır bir sandalyenin ağırlığından çatlaklar veya çatlaklar olan bir bambu halı görmeniz pek olası değildir. Ergonomik yapısı bambu halı yıkama uygulamarında onu çok daha iyi temizlemenizde yardıncı en önemli etkendir.

Bambu halı ile bunlar için endişelenmenize gerek yok çünkü çoğu bambu halı, dayanıklılıklarını artırmaya yardımcı olmak için fırında kurutulmuş ve karbonize edilmiştir. Ayrıca bambu lifleri ahşap liflerinden bile çok daha güçlüdür (ve ayrıca küfe karşı ek koruma için sentetik bir malzeme ile kaplanmıştır).

Bambu Halı Yıkama
Bambu Halı Yıkama

Ancak, dış mekan halısı olarak bir bambu halı kullanıyorsanız, özellikle güneşli bir yere yerleştirilmişse, düzenli olarak çevirdiğinizden emin olun. Güneş ışığına uzun süre maruz kalmak, bambu dahil her tür halıda bir dereceye kadar solmaya neden olur.

Son olarak, bambu halınız doğal bir elyaf sırt ile geliyorsa, kuru kalmasını sağlamak, çürüme ve küf sorunlarını önleyecektir. Bu durumda, saklama için yuvarlamadan önce daima halının kuru olup olmadığını kontrol edin ve suyla ıslanabileceği (yani yağmur) alanlarda kullanmaktan kaçının.

Öneriliyor..Bahçelievler Halı Yıkama” gözatın! >>

5 Proaktif Olun!

Özellikle dekorunuza uyacak şekilde yerleştirdiğinizde doğrudan güneş ışığına maruz kalmadığından emin olun. Güneşin UV ışınları zamanla bambuyu solduracaktır. Tabii ki, yeniden boyatabileceğiniz için bu çok büyük bir sorun değil; ama, bundan kaçınabiliyorsanız neden bunu yaşayasınız?

Eşit bir aşınma sağlamak için, halıyı sık aralıklarla çevirmenin yanı sıra, sert hava koşullarından etkilenmemesi için içeride (temiz ve kuru) saklamak en iyisidir.

İpucu: Halının altındaki zemini de korumak istiyorsanız, tabanın yumuşak ve lastikli bir desteği olduğundan emin olun veya bunun yerine bir kilim pedi satın alın, özellikle de fayans veya parke üzerine bir bambu halı koymayı planlıyorsanız bu iyi bir seçimdir.

Neden Bambu Halı Kullanmayı Düşünmelisiniz?

Bambu halılar, ateşe ve böceklere karşı dayanıklıdır. Diğer doğal elyaf döşeme seçenekleri gibi bambu halıların doğal yapısı ve yağları onları belirli bir noktaya kadar alev geciktirici özelliği vardır. Bu, bir bambu halıda yangın çıkabileceği ancak yayılması oldukça uzun zaman alacağı anlamına gelir. Ayrıca, böcekler bambuyu bir yaşam alanı olarak çekici bulmazlar, bu nedenle istila konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Öneriliyor..Bağcılar Halı Yıkama” gözatın! >>

Bambu yenilenebilir bir kaynaktır. Bambu kesildiğinde tabana çok hızlı bir şekilde yeniden büyür. Böylece bambu popülasyonuna zarar vermeden kolayca tekrar tekrar yetiştir. Ayrıca, geleneksel bir ağaç kadar yer kaplamadığı için daha küçük alanlarda da gelişir. Eko endişeleriniz varsa bambu seveceğiniz bir seçenektir!

Bambu halılar son derece dayanıklıdır. Hem çevrede hem de sizin üzerinizde aşınmaya ve yıpranmaya dayanabilir, temizlenip kesildikten sonra gördükleri özel işlem sayesinde şekillerini ve sertliklerini muhafaza ederler.

Herhangi bir oda için uygundurlar. İşlev için stilden ödün vermeden, yoğun yaya trafiği alan bir evin aşınma ve yıpranmasına karşı dayanma gücüne sahiptir.

Zengin çeşit ve boyutlara sahiptir. En yaygın olarak, kahverengi ve taba rengi olmasına rağmen, diğer tonları da bol, hem kişisel hem de evinizin dekoru ve stiline bağlı olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. Ayrıca boyutlarına göre farklılık gösterirler ve her bütçeye uyacak şekilde özellikle uygun fiyatlıdırlar.

Bambu halılar bir eve harika eklemeler katar. Tropikal, Bali’den Çin tasarımlarına kadar dekorunuzun temasını geliştirmeye yardımcı olacak çok sayıda desen bulabilirsiniz. Daha modern dokunuşlar için bir maun bambu halısı harikayken, limon yeşili bir parça odanıza renk katar.

Öneriliyor..Bakırköy Halı Yıkama” gözatın! >>

Bambu halı yıkama fiyatları

Bambu halı bakımınız her ne kadar kolay gibi görünse de biz makalemizde genel anlamda çıtalı modellerinden bahsettik, ancak ülkemizde genel olarak dokuma şeklinde üretilmekte ve bakım ve temizliği profesyonel halı yıkamacılar tarafından yapılmalıdır.

Halınızı ileri teknoloji ürünü makinalarımız eşliğinde, derinlemesine ve en uygun fiyat koşullarıyla temizliyoruz.  İşletmemiz tüm halı türleri konusunda olduğu gibi bambu halı temizliği konusunda da eğitimli ve yetkili temizlik servisidir.

Uçan halı yıkama, bölgenizde bulabileceğiniz tek yetkili bir bambu halı yıkama fabrikası olarak öne çıkmaktadır. Halılarınızı yetkin olmayan, merdiven altı firmalara teslim etmeyin!

 

En iyi bambu halı modelleri için tıklayın!

Halı Yıkama Yorumlar