Halı Kurutma Yöntemleri

Halı Kurutma Yöntemleri Güncel Rehber

Halı kurutma yöntemleri hakkında daima farklı fikirler üretilmiştir. Kimisi doğal güneş ısısı ile kurutulması gerektiğini, kimisi özel kurutma odalarında nemi alınarak kurutulması gerektiğini söyler. Haydi bunları inceleyelim.

Güneş Isısı İle Halı Kurutma

Güneş hayatın temel yapıtaşlarının en önemli unsurudur. Güneş doğa ve insanlığın en önemli enerji kaynağıdır. Bin yıllardır insanlar güneşin, yaşama etkilerini bilmişler ve güneşe her kavim saygı duymuştur. Bugün gelişen teknolojide artık temel enerji kaynağı olarak petrolü hayatından çıkarmaya başlamış ve güneş enerjisine ciddi yatırımlar yapmaktadır.

Halı yıkama sektöründe de bazı kesimler yıllardır güneş ısısı ile halı kurutmanın en sağlıklı yol olduğunu iddaa etmektedir. Ama gerçekte öyle mi?

Halılar yapısı gereği toz ve bakterileri üzerine çeken bir çekim gücüne ve bu bakterilerin üremesine uygun zemin sağlar. Açık havada ıslak bir halı tüm bu zararlıları üzerine çekecek ve yıkandığını sandığınız halı bakteri yuvasına dönüşecektir. Kaldı ki günümüzde en çok karşılaşılan sorunlardan biri olan sararan halı problemlerinden biride budur.

Ne kadar korumaya çalışsanız da açık havada kurutulan halılar asla hijyenik değildir.

Özel Odada Halı Kurutma

Gelişen teknoloji halı kurutma yöntemleri için çok çeşitliliği hayatımıza kattı. Önce özel kurutma odaları sonrasında ise endüstriyel halı nem alma makinaları ile artık halılarınız hiçbir şekilde bakterilerle temas etmeden hijyenik yapısını uzun süre koruyacak şekilde üstelik diğer yöntemlere göre 4 kat daha hızlı bir şekilde kurutulabiliyor.

Nemi alınan halı, içeriye verilen sıcak temiz hava ile çabucak kurutuluyor ve işlem gerçekleşmiş oluyor.

Halılarınızın sulu şekilde kurumaya bırakılması geçmişten günümüze amatör yöntemlerle uygulanmakta. Ancak bilmediğimiz bir şey var ki sağlığımızı ve hatta hayatımızı tehtit etmektedir. Bu da halının aşırı nemli şekilde kurumaya bırakılması sırasında halı yüzeyinde dışarıdan yapışarak gelişen bakteri üretiminin artmasıdır.

Halının doğru kuruması için mümkün olan tüm nemi halıdan uzaklaştırarak kurumaya en yakın olduğu nem miktarı ile doğal kurumaya bırakmak veya özel kurutma odalarında bakteri üretimini engelleyen sıcaklıkta kurumalı ve bu odadan ayrılmasının ardından halı tarama ve kalite kontrol işlemlerinden sonra paketlenerek dış etkenlerden uzak tutulmalıdır.

Block "blog-ici" not found

Instagram’da bize katılın! Güncel kampanyalarımızdan önce sizin haberiniz olsun: https://www.instagram.com/ucan_haliyikama/

Facebook’ta bize katılın! https://www.facebook.com/ucanhaliyikamamerkezi/

[last-modified]

 

Uçan Halı Yıkama

Uçan halı yıkama servisi, 20 yılı aşkın bir süredir, İstanbul Avrupa yakasında profesyonel olarak hizmet veren yerel bir işletmedir. Geçen bu 20 yılı aşkın süreçte, bölgemizde bugün 85.000 kayıtlı müşteriye temizlik hizmetleri sunuyoruz.

Müşteri memnuniyeti en önemli hizmet poltikamızdır. Bu yüzden bizi aradığınız ilk andan, teslimata kadar karşınızda her zaman nazik, bilgili ve kibar ekip arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız. Herhangi bir sorun yaşadığınızda bize ulaşmaktan çekinmeyin! İşletmemiz her türlü probleminizde size yardımcı olmak için elinden gelenin en iyisini yapmayı garanti eder.

Uçan Halı Yıkama Telefon Numarası

0 0 Değerlendirmeler
Yıldız verin
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle