Halıdan Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan küf lekesi nasıl çıkar? – Küf lekesi Nasıl çıkar Kadınlar Kulübü – Halıdaki küf nasıl temizlenir? – Halının altındaki küf lekesi nasıl çıkar? – Halıdaki küf kokusu nasıl çıkar?

Uçan Halı Yıkama’nın halıdan küf çıkarmak için bu adım adım klavuzdan yararlanabilirsiniz.

Halınızı temiz tutmak gerçekten çok zor. Evinize her gün girip çıkarken, halılarımızı lekesiz tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapmamıza rağmen, çoğu zaman bilmeden kiri, tozu ve diğer kirleticileri hallarımızda izleriz.

Peki bazı küf lekeleri bulursanız ne yaparsınız?

Birkaç küf sorununun halınızı veya gününüze gölge düşürmesine izin vermeyin. Uçan Halı Yıkama’nın bu adım adım kılavuzu ile çok fazla uğraşmadan halıdaki küfü nasıl temizleyeceğinizi öğreneceksiniz.

Halıdan Küf Lekesi Nasıl Çıkar? – Yöntem #1

  1. Küfü keşfettikten sonra işleme başlamak ve küfü halıdan mümkün olduğunca çabuk çıkarmak önemlidir. Halı veya kilim parçasını evin dışına taşıyabiliyorsanız bunu yapın.
  2. Bir süpürge alın ve halının etkilenen bölgesini süpürün. Bu, küfün gevşemesine yardımcı olacaktır.
  3. Ardından, halının etkilenen bölgesini vakumlayın. Vakumlamadan sonra, vakum poşetinin içindekileri doğrudan çöp poşetine boşaltın.
  4. Bir kovada bulaşık deterjanı ve su karışımı oluşturun.
  5. Bir sünger kullanarak, az önce karıştırdığınız sabunlu solüsyonla halının etkilenen bölgesini ovalayın.
  6. Halıyı dışarı çıkarabiliyorsanız güneşte doğal olarak kurumasını bekleyin. Halı hareket edemiyorsa kuru bir havlu veya bez kullanarak yüzeyi kurulayın.

Lütfen halıyı veya kiliminizi vantilatör kullanarak kurutmaktan kaçınmak isteyeceğinizi unutmayın. Bunu yapmak, hala mevcut olabilecek küfün dağılmasını sağlayabilir.

Uçan halı yıkama’nın sizler için hazırladığı Leke Çıkarma Rehberi blogumuzu inceleyin!

Halının Altından Küf Lekesi Çıkarma Yöntemleri #2

İşte halınızdan küf çıkarmanın başka bir kendin yap önerisi.

  1. İlk olarak mümkünse bir buharlı halı temizleyici kullanarak halının taban temizliğini yapın. Buharlı temizleyiciye erişiminiz yoksa, bulaşık deterjanı ve su karışımı kullanarak halıyı bir bezle ovalayabilirsiniz.
  2. İlk yüzey temizliği yapıldıktan sonra 1 bardak ev tipi çamaşır suyu (hipoklorit solüsyonu) ile 1 galon suyu karıştırın ve doğrudan etkilenen bölgeye uygulayın. Çözeltinin oturmasını ve 10 ila 15 dakika halının içine işlemesine izin verin.
  3. Tekrar bir buharlı halı temizleyici kullanarak halıda kalan nemi emdirin.
  4. Küf oluşumunu önlemek için halıyı mümkün olduğunca çabuk kurutmak önemlidir. Kuru birhavlu kullanın ve alanı kurulayın. Kullandığınız havluyu iyice yıkadığınızdan emin olun.

Bu nedenle bir dahaki sefer bir küf lekesiyle karşılaştığınızda, küfün halıdan nasıl çıkarılacağı sorusuna iki tane kendin yap cevabınız var.

Evde kullanabileceğiniz halı leke çıkarıcılara gözatın! >>

Tüm bu işlemler sizin için çok mu zor? Uçan halı yıkamanın eşsiz küf lekesi çıkarma hizmetlerinden bugün yararlanın.

Play