Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar? ÇÖZÜLDÜ!!!

Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan mürekkep lekesi nasıl çıkar? Kurumuş mürekkep lekesi nasıl çıkar? Kottan mürekkep lekesi nasıl ç ıkar? Masadan mürekkep lekesi nasıl çıkar? Mürekkep lekesi sütle nasıl çıkar? Mürekkep lekesi nasıl çıkar? Plastikten mürekkep lekesi nasıl çıkar? Eldeki mürekkep lekesi nasıl çıkar? –İlgili aramalar «

Halınıza bulaşan bir mürekkep lekesini çıkarmak, kimyasal özellikleri nedeniyle pek kolay bir iş değildir. Ama biraz sabır ve ısrarla lekeyi çıkarabilirsiniz.

Tüm inatçı lekeleri bu adım adım leke çıkarma blogunu takip ederek çıkarın! -» https://www.ucanhaliyikama.com/kategori/hali-yikama/

Mürekkep, pigmentler, boyalar ve yağlayıcılar gibi kimyasal özellikleri nedeniyle temizlenmesi oldukça zor bir kimyasaldır. Bilinen en inatçı lekelerden biridir ve anında müdahale edilmesi gerekir. Anında müdahale, mürekkebin halıya nüfuz etmesini engeller ve temizlenmesine büyük yardımı dokunur.

Denatüre alkol, ağır temizlik özellikleri nedeniyle zorlu mürekkep lekelerini çıkarmak için harika bir silahtır. Denatüre alkol hızla buharlaşarak halının altındaki dolgunun hasar görmesini önlemeye yardımcı olur. Çok zehirli olan kabaca %10 menatol içermesi nedeniyle ispirto alkolden farklıdır. Bununla birlikte denatüre alkol, temizlik için ovma alkollere göre daha iyidir çünkü daha hızlı çalışır ve kurur. Sadece onu çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tuttuğunuzdan emin olun.

Dikkat: Alkolü uygulamadan  evvel, halınızın görünmeyen bir kısmında mutlaka test edin. Bazı halılar bu işlemden zarar görebilir. Bu makaledeki uygulamalar tavsiye niteliğindedir. Uygulamayı yapanlar, uyarıları dikkate almazlarsa gördükleri zarar, kullanıcıları bağlar. Ucanhaliyikama.com bu zararlardan sorumlu tutulamaz.

 

İhtiyacınız Olan Malzemeler:

  • Denatüre Alkol
  • Beyaz Penye Bez
  • Islak-Kuru Vakum
  • Eski Diş Fırçası

Halıdan mürekkep lekesi çıkarma yöntemlerine hazırsanız başlayalım!

Adım 1: Lekeyi Tamponlayın

Lekeyi Tamponlayın
Lekeyi Tamponlayın

Mürekkep lekesi tazeyse, olabildiğince çok çıkarmak için beyaz renkli bir bez kullanın. Dikkatli Olun! Leke daha taze ve halının derinliklerine inmesini istemeyiz. Hafifce tamponlayarak fazla sıvıyı mümkün oldukça fazla emdirin.

Adım 2: Alkolle Islatın

Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?
Alkolle Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Mürekkep lekesi kuruysa, denatüre alkol uygulayın ve en az 5 dakika bekleyin. Çok fazla alkol dökmeyin. Lekeyi kaplayacak kadar uygulayın ve yarım inç kadar ıslanmasına izin verin. Alkol lekeye nüfuz eder ancak dikkatli olmazsanız daha derine inebilir ve halının altındaki dolguyu bozabilir. Alkol bir dakika emildikten sonra, temiz bir bez alın ve mürekkep lekesine hafifçe dokunarak emdirin. Bunu sürekli tekrar edin ve mümkün olduğunca mürekkebi temizleyin. Bu işlemi birkaç kez tekrar edin ve alkol ekleyerek bekleyin. Sonra kurulayın.

Adım 3: Diş Fırçası Kullanın

Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?
Diş Fırçası ile Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Alkolün ulaşamadığı lifler var gibi görünüyorsa, eski bir diş fırçası alın ve alkolle inatçı liflere hafifçe masaj yapın. Beş dakika bekletin, ardından tekrar daha fazla mürekkebi bez ile temizleyin.

Adım 4: Vakum Kullanın

Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?
Vakumla Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Daha önce saydığımız adımlar yeterli gelmediyse, bir Islak veya Kuru vakumunuz varsa bu işi daha hızlı ve daha etkili yapabilir. Lekeye alkol ekleyin ve 5 dakika bekleyin. Alkol ve mürekkep hala ıslakken tüm lekeyi vakumlayın.

Not: Elektrikli süpürgenizin içinde filtre olmadığından emin olun. Filtreler yalnızca kuru temizleme içindir ve filtrenin çıkarılması, vakumun sıvıları emmesine izin verir. Bu ıslatma ve vakumlama işlemi, profesyonel halı yıkamacıların kullandıklarına çok benzer Bu işlemi gerektiği kadar tekrarlayın. Bu sinir bozucu mürekkep lekesini tamamen çıkarmalıdır.

Mürekkep lekesiyle uğraşırken sabırlı ve ısrarcı olun. Lekenin tamamen çıkması için birkaç alkol uygulaması ve kurutma veya vakumlama gerekebilir. Leke hala devam ediyorsa veya buna vakit ayıramıyorsanız, tüm işlemleri sizin için biz yapabiliriz.

Bunun için bizi şimdi aramanız yeterli!

Instagram’da bize katılın! Güncel kampanyalarımızdan önce sizin haberiniz olsun: https://www.instagram.com/ucan_haliyikama/

Facebook’ta bize katılın! https://www.facebook.com/ucanhaliyikamamerkezi/

 

 

Şub 13, 2021 @ 21:19