Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar? ÇÖZÜLDÜ!!!

Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan mürekkep lekesi nasıl çıkar? Kurumuş mürekkep lekesi nasıl çıkar? Kottan mürekkep lekesi nasıl ç ıkar? Masadan mürekkep lekesi nasıl çıkar? Mürekkep lekesi sütle nasıl çıkar? Mürekkep lekesi nasıl çıkar? Plastikten mürekkep lekesi nasıl çıkar? Eldeki mürekkep lekesi nasıl çıkar? –İlgili aramalar «

Halınıza bulaşan bir mürekkep lekesini çıkarmak, kimyasal özellikleri nedeniyle pek kolay bir iş değildir. Ama biraz sabır ve ısrarla lekeyi çıkarabilirsiniz.

Tüm inatçı lekeleri bu adım adım leke çıkarma blogunu takip ederek çıkarın! -» Halı Yıkama

Mürekkep, pigmentler, boyalar ve yağlayıcılar gibi kimyasal özellikleri nedeniyle temizlenmesi oldukça zor bir kimyasaldır. Bilinen en inatçı lekelerden biridir ve anında müdahale edilmesi gerekir. Anında müdahale, mürekkebin halıya nüfuz etmesini engeller ve temizlenmesine büyük yardımı dokunur.

Denatüre alkol, ağır temizlik özellikleri nedeniyle zorlu mürekkep lekelerini çıkarmak için harika bir silahtır. Denatüre alkol hızla buharlaşarak halının altındaki dolgunun hasar görmesini önlemeye yardımcı olur. Çok zehirli olan kabaca %10 menatol içermesi nedeniyle ispirto alkolden farklıdır. Bununla birlikte denatüre alkol, temizlik için ovma alkollere göre daha iyidir çünkü daha hızlı çalışır ve kurur. Sadece onu çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tuttuğunuzdan emin olun.

Dikkat: Alkolü uygulamadan  evvel, halınızın görünmeyen bir kısmında mutlaka test edin. Bazı halılar bu işlemden zarar görebilir. Bu makaledeki uygulamalar tavsiye niteliğindedir. Uygulamayı yapanlar, uyarıları dikkate almazlarsa gördükleri zarar, kullanıcıları bağlar. Ucanhaliyikama.com bu zararlardan sorumlu tutulamaz.

 

Play

 

İhtiyacınız Olan Malzemeler:

 • Denatüre Alkol
 • Beyaz Penye Bez
 • Islak-Kuru Vakum
 • Eski Diş Fırçası

Halıdan mürekkep lekesi çıkarma yöntemlerine hazırsanız başlayalım!

Adım 1: Lekeyi Tamponlayın

Lekeyi Tamponlayın
Lekeyi Tamponlayın

Mürekkep lekesi tazeyse, olabildiğince çok çıkarmak için beyaz renkli bir bez kullanın. Dikkatli Olun! Leke daha taze ve halının derinliklerine inmesini istemeyiz. Hafifce tamponlayarak fazla sıvıyı mümkün oldukça fazla emdirin.

Adım 2: Alkolle Islatın

Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?
Alkolle Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Mürekkep lekesi kuruysa, denatüre alkol uygulayın ve en az 5 dakika bekleyin. Çok fazla alkol dökmeyin. Lekeyi kaplayacak kadar uygulayın ve yarım inç kadar ıslanmasına izin verin. Alkol lekeye nüfuz eder ancak dikkatli olmazsanız daha derine inebilir ve halının altındaki dolguyu bozabilir. Alkol bir dakika emildikten sonra, temiz bir bez alın ve mürekkep lekesine hafifçe dokunarak emdirin. Bunu sürekli tekrar edin ve mümkün olduğunca mürekkebi temizleyin. Bu işlemi birkaç kez tekrar edin ve alkol ekleyerek bekleyin. Sonra kurulayın.

Adım 3: Diş Fırçası Kullanın

Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?
Diş Fırçası ile Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Alkolün ulaşamadığı lifler var gibi görünüyorsa, eski bir diş fırçası alın ve alkolle inatçı liflere hafifçe masaj yapın. Beş dakika bekletin, ardından tekrar daha fazla mürekkebi bez ile temizleyin.

Adım 4: Vakum Kullanın

Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?
Vakumla Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Daha önce saydığımız adımlar yeterli gelmediyse, bir Islak veya Kuru vakumunuz varsa bu işi daha hızlı ve daha etkili yapabilir. Lekeye alkol ekleyin ve 5 dakika bekleyin. Alkol ve mürekkep hala ıslakken tüm lekeyi vakumlayın.

Not: Elektrikli süpürgenizin içinde filtre olmadığından emin olun. Filtreler yalnızca kuru temizleme içindir ve filtrenin çıkarılması, vakumun sıvıları emmesine izin verir. Bu ıslatma ve vakumlama işlemi, profesyonel halı yıkamacıların kullandıklarına çok benzer Bu işlemi gerektiği kadar tekrarlayın. Bu sinir bozucu mürekkep lekesini tamamen çıkarmalıdır.

Mürekkep lekesiyle uğraşırken sabırlı ve ısrarcı olun. Lekenin tamamen çıkması için birkaç alkol uygulaması ve kurutma veya vakumlama gerekebilir. Leke hala devam ediyorsa veya buna vakit ayıramıyorsanız, tüm işlemleri sizin için biz yapabiliriz.

Bunun için bizi şimdi aramanız yeterli!

Instagram’da bize katılın! Güncel kampanyalarımızdan önce sizin haberiniz olsun: https://www.instagram.com/ucan_haliyikama/

Facebook’ta bize katılın! https://www.facebook.com/ucanhaliyikamamerkezi/

Hizmetlerimiz
 • Halı Yıkama
 • Koltuk Yıkama
 • Yatak Yıkama
 • Stor Perde Yıkama
 • Yorgan Yıkama
 • Battaniye Yıkama
 • Yastık Yıkama
 • Nevresim Yıkama
 • Leke Çıkarma
 • Hayvan İdrarı Temizliği
 • Koku Giderme
 • Halı Tamiri
 • Saçak Tamiri
 • Antika ve El Dokuma Halı Yıkama

 

Not: Burada verilen fiyatlar temel yıkama hizmetlerini içermektedir. Halı yıkama fiyatları, halının kirlilik durumuna, inatçı ve çıkması zor leke durumuna, halı türü, adedi, ölçü ve yıkama yöntemine göre değişiklikler gösterebilir.

En doğru fiyatlamayı yapabilmemiz için bizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz. İrtibat: 0212 570 00 00

TÜRBİRİMFİYAT
KAYMAZ HALI35,00₺
MAKİNE HALISI40,00₺
MAKİNE YÜN HALI45,00₺
SHAGGY HALI45,00₺
FLOŞ HALI70,00₺
BAMBU HALI100,00₺
MİLAS HALI90,00₺
YÖRÜK HALI95,00₺
HEREKE HALI100,00₺
HİNT KİLİMİ50,00₺
İPEKÇE HALI60,00₺
PELUŞ HALI50,00₺
SAF YÜN HALI60,00₺
ISPARTA HALI70,00₺
PATCHWORK HALI90,00₺
SHAGGY EL DOKUMA HALI80,00₺
ÇİN HALISI130,00₺
NEPAL HALI130,00₺
STEP HALI150,00₺
İPEK HALI300,00₺
DİĞER FİYATLAR
TÜRBİRİMFİYAT
YÜN YORGANADET300,00₺
ELYAF YORGANADET250,00₺
PAMUK YORGANADET350,00₺
TEK KİŞİLİK BATTANİYEADET200,00₺
ÇİFT KİŞİLİK BATTANİYEADET250,00₺
YASTIKADET
STOR PERDEADET45,00₺
ZEBRA PERDEADET50,00₺
KOLTUK TAKIMIADET
ÇİFT KİŞİLİK YATAKADET
TEK KİŞİLİK YATAKADET

 

[last-modified]

Uçan Halı Yıkama

Uçan halı yıkama servisi, 20 yılı aşkın bir süredir, İstanbul Avrupa yakasında profesyonel olarak hizmet veren yerel bir işletmedir. Geçen bu 20 yılı aşkın süreçte, bölgemizde bugün 85.000 kayıtlı müşteriye temizlik hizmetleri sunuyoruz.

Müşteri memnuniyeti en önemli hizmet poltikamızdır. Bu yüzden bizi aradığınız ilk andan, teslimata kadar karşınızda her zaman nazik, bilgili ve kibar ekip arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız. Herhangi bir sorun yaşadığınızda bize ulaşmaktan çekinmeyin! İşletmemiz her türlü probleminizde size yardımcı olmak için elinden gelenin en iyisini yapmayı garanti eder.

Uçan Halı Yıkama Telefon Numarası

0 0 Değerlendirmeler
Yıldız verin
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle