3 Adımda Halıdan Şarap Lekesi Nasıl Çıkar

Halıdan Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?

3 Adımda Halıdan Şarap Lekesi Nasıl Çıkar Güncel Rehber!

Halıdan şarap lekesi nasıl çıkar? – halının üzerine bir bardak şarap döktünüz veya üzerinizde korkunç görünümlü bir leke bıraktınız. Sadece birkaç sıradan ev eşyası ile leke kısa sürede çıkabilir. Burada önemli olan lekeye anında müdahale etmektir.

Halınıza şarap mı döküldü? Korkmayın, bu rehber size birkaç dakikada şarap lekesinden nasıl kurtulacağınızı anlatan en güncel şarap lekesi çıkarma yöntemlerini sunuyor.

Halıdan şarap lekesi nasıl çıkar? 3 adımda hızlıca şarap lekesini çıkarın! Basit ve ekonomik! Şimdi keşfedin! 0212 570 00 00

 

Başlamadan önce; Halınıza bulaşan lekelere müdahale etmeden önce mutlaka halınızın alt kısmında bulunan üretici etiketi üzerindeki yıkama talimatlarını inceleyin. Hangi maddeleri kullanabileceğinizi bu talimatlardan öğrenebilirsiniz. Halınızda bir talimatname bulunmuyorsa halı üreticinizin müşteri hizmetleri ile iletişime geçin ya da profesyonel halı yıkamacınıza danışın.

Eğer kendiniz yapamayacağınızı düşünüyorsanız bizi arayın, sizin için lekeyi derinlemesine temizleyelim!

Şarap Lekesini Çıkarmak İçin Gerekli Olanlar:

  • hidrojen peroksit
  • bulaşık sabunu
  • Küçük kase
  • açık renkli havlu veya bez
  • ıslak / kuru vakum

1. Adım: Lekeyi Tamponlayın

Halınıza kırmızı şarap döktüyseniz, yapmanız gereken ilk şey, sıvıyı olabildiğince fazla kurutmaktır. Lekeyi olabildiğince kuru hale getirmek için bir havlu, bez veya kağıt havlu kullanın. Halıyı ovalamayın – sadece sıvıyı emdirin.

Halıdan Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?
Halıdan Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?

2. Adım: Temizleme Solüsyonu Uygulayın

  • Kuru kırmızı şarap lekesi için bir temizleme solüsyonu yapmanız gerekir. Küçük bir kapta 1 su bardağı hidrojen peroksidi 1/2 çay kaşığı bulaşık sabunuyla karıştırın (aşağıdaki Resim 1 ve 2).
  • Bir sünger veya açık renkli bir havlu kullanarak sıvı temizleme solüsyonunu lekenin üzerine sürün (aşağıdaki Resim 3).
  • Çözeltinin 5-10 dakika lekenin üzerinde kalmasına izin verin. Çözeltinin oturup sihrini yerine getirmesi için vakti dolduğunda, hem şarabı hem de temizleme çözeltisini emmek için temiz bir havlu veya kağıt havlu kullanın.

Not: Halıların çoğunda çözelti boyası vardır, bu nedenle hidrojen peroksit ile renkleri solmaz. Emin değilseniz, lekeyi işlemeden önce küçük bir gizli alanı test edin. Halı üretici talimatnamesindeki yönergeleri uygulayın ve yönergelerin dışına çıkmayın.

3. Adım: Vakumlu Makina Kullanın – Halıdan Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?

Eğer evinizde ıslak vakumlu elektrik süpürgesi veya ev tipi halı yıkama makinanız varsa ve bir önceki adımda uyguladığınız yöntem yeterli gelmediyse bu adımı uygulayın.

Temizleme solüsyonuna ilk daldırıldığında lekenin tamamı çıkmazsa, bir kat daha denemeniz gerekebilir. Temizleme solüsyonunu halı lekesinin üzerine dökün ve tüm alanı nemlendirdiğinizden emin olun. 10 dakika boyunca lekenin üzerinde bırakın, ardından tüm sıvıyı çıkarmak için ıslak / kuru vakumunuzun ıslak ayarını kullanın. Leke çıkana kadar tekrarlayın.

Not: İşlem sonunda uygulama alanının tamamen kuruduğundan emin olun.

Halıdan Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?
Islak Vakumlu Süpürge

Üç adımda halınızdaki şarap lekesi nasıl çıkar? sorununun en basit çözümünü anlattık. Eğer bu işlemleri siz yapamıyorsanız bugün bizi arayın!

Instagram’da bize katılın! Güncel kampanyalarımızdan önce sizin haberiniz olsun: https://www.instagram.com/ucan_haliyikama/

Facebook’ta bize katılın! https://www.facebook.com/ucanhaliyikamamerkezi/

 

 

[last-modified]

Uçan Halı Yıkama

Uçan halı yıkama servisi, 20 yılı aşkın bir süredir, İstanbul Avrupa yakasında profesyonel olarak hizmet veren yerel bir işletmedir. Geçen bu 20 yılı aşkın süreçte, bölgemizde bugün 85.000 kayıtlı müşteriye temizlik hizmetleri sunuyoruz.

Müşteri memnuniyeti en önemli hizmet poltikamızdır. Bu yüzden bizi aradığınız ilk andan, teslimata kadar karşınızda her zaman nazik, bilgili ve kibar ekip arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız. Herhangi bir sorun yaşadığınızda bize ulaşmaktan çekinmeyin! İşletmemiz her türlü probleminizde size yardımcı olmak için elinden gelenin en iyisini yapmayı garanti eder.

Uçan Halı Yıkama Telefon Numarası

Halı Yıkama Yorumlar