Halıdan Oje Lekesi Nasıl Çıkar? 3 Dakikada Kesin Çözüm

Halıdan Oje Lekesi Nasıl Çıkar? Kurumuş, asetonlu veya asetonsuz oje lekesi çıkarma yöntemleri rehberi.

Oje lekesi her an başınıza gelebilecek ve en sevdiğiniz halınıza ciddi zarar verebilecek bir zorlu leke türüdür. Özellikle pandemi günlerinde kuaföre gidemedik ve kişisel bakımlarımızı evlerimizde kendimiz yapıyoruz. Bu da bazı sorunları beraberinde getiriyor olabilir ancak, dikkatli ve gerekli önlemleri alırsak, özelliklede oje gibi inatçı lekelere maruz kalmazsınız. Bugün “Halıdan Oje Lekesi Nasıl Çıkar?” konusunu ele alacağız.

Öncelikle son zamanlarda sıkça sorulan “Halı Yıkamacılar Oje Lekesini Çıkarır mı?” sorusuna değinelim. Değerli okurlarımız, uzman bir halı yıkama servisi bilinen tüm lekeleri çıkarabilecek bilgi, kabiliyet ve eğitime sahiptir. Bu yüzden halınıza bulaşmış olan tüm lekelerde uzman halı yıkamacınıza güvenebilirsiniz.

Bu rehberde, halınıza bulaşan oje lekesine nasıl müdahale edeceğiniz ve sonrasında ne gibi işlemler yapabileceğiniz konuları ele alınmıştır.

Not: Bu rehberde temel bilgiler verilmektedir. Halınızın türü, kumaşı ve bulaşmanın çeşitli etkileri lekenin çıkmasını imkansız hale getirmiş olabilir. Bazı durumlarda lekelerin çıkması imkansızdır bunun bilinci ile hareket edilmesi önemlidir.

Uygulama yapmadan önce mutlaka halınızın görünmeyen bir kısmında test etmelisiniz. Uçan halı yıkama bu makalede belirtilen yöntemlerden doğacak problemlerde sorumluluk kabul etmez!

Play

Adım Adım Oje Lekesi Çıkarma Rehberi

Halıdan oje lekesi nasıl çıkar? diye merak ediyorsanız işte deneyebileceğiniz bir çözüm:

 1. Halınızın üzerinde herhangi bir oje lekesi fark ettiğinizde lekeyi soğuk suyla ıslatın.
 2. 15-20 kez saç spreyi püskürtün, ardından üç ila beş küçük sürtünme alkolü sıçraması yapın. Ojeyi halıdan nasıl çıkaracağınızı merak ettiğinizde bu en iyi yaklaşımdır.
 3. Küçük bir sert fırça kullanarak oje lekesini yaklaşık bir dakika boyunca doğrudan ovalayın. Ovalarken, işlem boyunca lekenin üzerine temiz, soğuk su dökün.
 4. Oje lekesi artık görünmeyene kadar bu işlemi tekrarlayın.
Bir önceki makalemiz olan “Halıdan Küf Lekesi Nasıl Çıkar?” rehberimize gözatın! >>

Kurumuş Oje Lekesi

Ojeyi halıdan nasıl çıkaracağınızı düşünürken paniğe kapılmadan önce bunları deneyin:

En kısa zamanda dökülen lekeye müdahale edin. Lekenin ebatı kadar absorbe bir kağıt havlu ya da temiz çanak havluyu yavaşça lekeye bastırın ve dağılmamasına dikkat özen gösterin. Lekeyi kesinlikle ovmayın, bu daha hızlı yerleşmesine neden olur.

Bulaşık bezi kullanıyorsanız, lekenin bulaşmasını önlemek için sürekli olarak bulaşık bezinin temiz tarafına geçin. Kağıt havlu kullanıyorsanız da, aynı şeyi yapın.

Kurumuş oje lekesini yukarıdaki işlemleri aseton ile uygulayarak çıkarabilirsiniz.

Bir başka leke çıkarma rehberi “Halıdan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?” gözatın! >>

Asetonsuz Oje Lekesi Çıkarma Yöntemi

Sahip olduğunuz halı türü ve boyutuna bağlı olarak oje lekesi için bu  yöntemleri denemek isteeybilirsiniz.

Pencere Temizleyici – Oje lekesini keşfettikten sonra, fazla ojeyi çıkarmak için mümkün olduğunca erken müdahale edin. Bir sünger veya bulaşık bezi kullanarak lekeye az miktarda cam temizleyici uygulayın ve dairesel hareketlerle ovalayın. Etkilenen bölgeyi suyla durulayın ve kurumasını bekleyin. Leke kaybolmalıdır.

Saç spreyi – Bol miktarda su ekleyerek lekeyi ıslatın. Ev tipi saç spreyi kullanarak, doğrudan lekenin üzerine yaklaşık 15 kez püskürtün. Etkilenen bölgeyi bir diş fırçasıyla iki ila üç dakika fırçalayın. Bu işlemi üç ila dört kez veya oje lekesi kaybolana kadar tekrarlayın .

Elma Sirkesi – Öncelikle halının alt kısmına paçavra bir bez serin. Bu sirkenin zemine bulaşmasına engel olacak. Artık oje lekesinin bulaştığı bölgeye elma sirkesi uygulayın ve birkaç dakika bekletin. Islak, nemli bir bez veya havlu ile lekeli alanı yavaşça dairesel hareketlerle temizleyin. Elma sirkesi her alanda kullanabileceğiniz doğal bir temizlik ürünüdür ve bin yıllardır insanoğlu tarafından kullanılmaktadır.

Öneriliyor..Sararan Halı Nasıl Temizlenir?” gözatın! >>

Asetonsuz parmak oje çıkarıcı kullanarak, hafifçe doğrudan oje lekesine biraz uygulayın. Bu, lekeyi halıdan kaldırmaya başlar.

Yukarıda belirtilen çözümler halıdan oje çıkarmada başarısız olursa, derinlemesine, ağır hizmet halı temizleme işlemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Uçan Halı Yıkama Profesyonel Temizlik Hizmetlerini arayın.

Her zaman halının veya döşemenin normalde görünmeyen bir kısmında leke çıkarma testi yapmayı unutmayın. Bunlar yalnızca önerilen tedavilerdir ve Uçan halı yıkama bu leke çıkarma kılavuzundaki tedavilerin kullanımından kaynaklanan herhangi bir hasardan sorumlu tutulamaz.

HALI YIKAMA FİYAT LİSTESİ

KAYMAZ HALI 13₺
MAKİNE HALISI 15₺
MAKİNE YÜN HALI 17₺
SHAGGY HALI 17₺

HİNT KİLİMİ 20₺
İPEKÇE HALI 20₺
PELUŞ HALI 20₺
SAF YÜN HALI 22₺
ISPARTA HALI 25₺

FLOŞ HALI 25₺
BAMBU HALI 30₺
YÖRÜK HALI 30₺
MİLAS HALI 35₺
HEREKE HALI 35₺

SHAGGY EL DOKUMA HALI 30₺
PATCHWORK HALI 35₺
ÇİN HALISI 40₺
NEPAL HALI 40₺
STEP HALI 50₺
İPEK HALI 100₺

DİĞER FİYATLAR

YÜN YORGAN 80₺
ELYAF YORGAN 70₺
PAMUK YORGAN 100₺
TEK KİŞİLİK BATTANİYE 50₺
ÇİFT KİŞİLİK BATTANİYE 60₺

GÜNEŞLİK STOR PERDE 18₺
ZEBRA STOR PERDE 20₺
KOLTUK TAKIMI 250-500₺
ÇİFT KİŞİLİK YATAK 180₺
TEK KİŞİLİK YATAK 140₺

Hizmetlerimiz
 • Halı Yıkama
 • Koltuk Yıkama
 • Yatak Yıkama
 • Stor Perde Yıkama
 • Yorgan Yıkama
 • Battaniye Yıkama
 • Yastık Yıkama
 • Nevresim Yıkama
 • Leke Çıkarma
 • Hayvan İdrarı Temizliği
 • Koku Giderme
 • Halı Tamiri
 • Saçak Tamiri
 • Antika ve El Dokuma Halı Yıkama

Uçan Halı Yıkama

Uçan halı yıkama servisi, 20 yılı aşkın bir süredir, İstanbul Avrupa yakasında profesyonel olarak hizmet veren yerel bir işletmedir. Geçen bu 20 yılı aşkın süreçte, bölgemizde bugün 85.000 kayıtlı müşteriye temizlik hizmetleri sunuyoruz.

Müşteri memnuniyeti en önemli hizmet poltikamızdır. Bu yüzden bizi aradığınız ilk andan, teslimata kadar karşınızda her zaman nazik, bilgili ve kibar ekip arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız. Herhangi bir sorun yaşadığınızda bize ulaşmaktan çekinmeyin! İşletmemiz her türlü probleminizde size yardımcı olmak için elinden gelenin en iyisini yapmayı garanti eder.

Uçan Halı Yıkama Telefon Numarası

Halı Yıkama Yorumlar