Doğru Halı Seçimi

Doğru Halı Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru Halı Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru halı seçimi yapmak için birçok etkeni belirlemeniz ve buna göre seçimlerinizi yapmanız çok önemlidir. Doğru etkenleri birleştirerek yapacağınız halı seçimi sayesinde halılarınız hem mekanlarınıza ve mobilyalarınıza uyum sağlayacak hem de uzun ömürlü bir kullanım gerçekleştirebileceksiniz.

Doğru Halı Seçimi Nasıl Yapılır?
Doğru Halı Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru halı seçimi için sorulan sorular:

  1. En kullanışlı halı çeşidi
  2. Salonda iki farklı halı
  3. Koltuğa göre halı seçimi
  4. Halı boyutu nasıl olmalı
  5. Halı rengi nasıl seçilir
  6. Halı seçimi nasıl olmalı
  7. Koridor halısı ne renk olmalı
öneriliyor: Evde Halı Temizliği! https://www.ucanhaliyikama.com/evde-hali-temizligi/

En Kullanışlı Halı Çeşidi

Aslında en kullanışlı halı çeşidi diye bir standart yoktur. Doğrusu, mekanınıza en uygun halıyı nasıl tespit etmeniz, nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgilidir. Bu soruları belirleyip, doğru halıyı bulduğunuzda en kullanışlı halı çeşidini belirlemiş olursunuz.

Peki en kullanışlı halı çeşidi nasıl belirlenir? Doğru halı seçimi

Öncelikle mekanın aldığı güneş ışığı, mobilyaların konumu ve evinizin bulunduğu coğrafi konum bu konuda belirleyici ana faktörlerdir. Soğuk iklimli bir coğrafyada daha çok yün veya shaggy halıları tercih etmek faydalıdır. Sıcak ilklimli bölgelerde ise bambu türü halılar tercih edilebilir. Renk seçimi tamamen odanızın ve mobilyalarınızın renkleri ile uyumlu olmasına bağlıdır. Bunu zevkinize göre kendiniz belirlersiniz.

Salonda İki Farklı Halı

Eğer geniş bir salona sahipseniz iki farklı halı kullanmak isteyebilirsiniz. Çok büyük zeminlerde tek bir halının bakımı ve taşınması gibi durumlar işinizi zorlaştırır. İki farklı halı kullanmak işinizi ve maliyetinizi yarı yarıya düşürecektir. Dikakt edilmesi gereken husus iki halınında aynı renklerde ve isteğe bağlı olarak aynı desenlerde olması gerektiğidir.

Ancak bazı salonlar iki farklı konseptte tasarlanabiliyor. Örneğin; salon ikiye bölünüyor, bir yarısı yemek alanı, sohbet köşesi, vitrin bölümü olarak farklı bir konsept ve renklerde tasarlanırken diğer yarısı ise ağırlama, dinlenme bölümü gibi tamamen farklı bir konseptle tasarlanabiliyor. İşte böyle durumlarda isteğinize göre farklı renklerde halı seçimi yapılabilir.

Doğru Halı Seçimi Nasıl Yapılır?
Doğru Halı Seçimi Nasıl Yapılır?

Koltuğa Göre Halı Seçimi

Koltuğa göre halı seçimi daha öncede bahsettiğimiz gibi, koltuk takımlarınızın yapısına ve kumaş rengine göre belirlenmesi, evinize muhteşem bir görünüm kazandıracaktır. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise coğrafi konumunuza uygun mobilya ve halılar tercih etmeniz.

Halı Boyutu Nasıl Olmalı?

Halı boyutu odanızı kaplayacak şekilde olmamalıdır. Mobilya ve masaların altına gelmemesine özen göstermeniz ileride çıkacak sorunlara karşı halınıza güç katar. Bol güneş gören halınızın bir kısmı mobilyanızın veya masanın altında kalıyorsa burada renk sorunları yaşarsınız, hatta bazen hiçbir sebep yokken yıkama sonrasında bu alanlarda sararma sorunları ile karşılaşırsınız.

Bu sebeple halınızın ebatlarını odanızın trafik alanları ile sınırlayın.

Halı Rengi Nasıl Seçilir?

Halı rengi, yine daha önce bahsettiğimiz gibi mobilya ve odanızın renklerine uygun olarak, tamamen zevkinize göre seçebilirsiniz. Halınızın bakımlarını doğru şekilde yaptıktan sonra her renk halıdan en inatçı lekeleri çıkarmak mümkündür.

Doğru Halı Seçimi Nasıl Yapılır?
Doğru Halı Seçimi Nasıl Yapılır?

Koridor Halısı Ne Renk Olmalı?

Koridor halılarına farklı bir yönden bakabiliriz. Hepimiz evimize halı aldığımızda takım olmasını tercih ediyoruz ve tüm halıları aynı renk ve desenlerde tercih ediyoruz. Bu gayet mantıklı ancak bazı durumlarda farklı renk ve desenler tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

Oturma odanız çok ışık alan bir mekan ama koridorunuz hiç ışık almıyor ve karanlıksa ama oturma odanıza koyu renkte bir halı aldıysanız koridorda ne yapacaksınız? Koridorada koyu renkli bir halı almak bu bölgeyi daha da karanlık bir ortama dönüştürecektir. Bu yüzden koridor halısı seçerken dikkat etmeniz gereken ilk etken halılarınızın birbiri ile uyumu değil, koridor ışığının yoğunluğu olmalıdır.

Doğru halı seçimi konusunda kısa, anlaşılır ve kolay bilgiler verdik. Bu makalede belirlediğimiz etkenlere göre halı seçimi yapmanız durumunda sorunsuz ve uzun ömürlü halılara sahip olabilirsiniz.

Soru, görüş ve önerileriniz bizim için çok değerlidir. Müşteri hizmetlerimizden bize ulaşarak detaylı bilgi alabilir, önerilerinizi bize iletebilirsiniz.

Instagram’da bize katılın! Güncel kampanyalarımızdan önce sizin haberiniz olsun: https://www.instagram.com/ucan_haliyikama/

Facebook’ta bize katılın! https://www.facebook.com/ucanhaliyikamamerkezi/

 

[last-modified]

Uçan Halı Yıkama

Uçan halı yıkama servisi, 20 yılı aşkın bir süredir, İstanbul Avrupa yakasında profesyonel olarak hizmet veren yerel bir işletmedir. Geçen bu 20 yılı aşkın süreçte, bölgemizde bugün 85.000 kayıtlı müşteriye temizlik hizmetleri sunuyoruz.

Müşteri memnuniyeti en önemli hizmet poltikamızdır. Bu yüzden bizi aradığınız ilk andan, teslimata kadar karşınızda her zaman nazik, bilgili ve kibar ekip arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız. Herhangi bir sorun yaşadığınızda bize ulaşmaktan çekinmeyin! İşletmemiz her türlü probleminizde size yardımcı olmak için elinden gelenin en iyisini yapmayı garanti eder.

Uçan Halı Yıkama Telefon Numarası

0 0 Değerlendirmeler
Yıldız verin
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle