Halıdan Kahve Lekesi Nasıl Çıkar? (Çözüldü)

Halıdan Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan Kahve Lekesi Nasıl Çıkar? Sadece birkaç ev eşyası ve basit ipuçlarımızla göz korkutucu kahve lekesi artık canınızı sıkmayacak.

Kahve Lekesini Çıkarmak İçin Gerekli Olanlar:

  • hidrojen peroksit
  • bulaşık sabunu
  • Küçük kase
  • açık renkli havlu veya bez
  • ıslak / kuru vakum
Play

 

Lekeyi Tamponlayın

Lekeyi Tamponlayın
Lekeyi Tamponlayın

Halınıza kahve döküldüyse hızlı davranmalısınız. İlk olarak bir havlu, bez veya kağıt havlu kullanarak sıvıyı olabildiğince kurulayın. Dışarıdan içe doğru çalışın, böylece sıvı yayılmaz. Halıyı kesinlikle ovalamayın –sadece tamponlayın. Tüm sıvı emildikten sonra, lekenin üzerine az mktarda soğuk su dökün ve seyreltmek için kurulayın.

Bir Temizleme Solüsyonu Kullanın.

Kurutma tam olarak işe yaramazsa, bir temizleme solüsyonu yapmanız gerekir. Küçük bir kapta 1 su bardağı hidrojen peroksiti ½ çay kaşığı bulaşık sabunu ile karıştırın. Sıvı temizleme solüsyonunu bir sünger veya açık renkli havlu kullanarak lekeye uygulayın. Çözeltinin 5-10 dakika lekenin üzerinde kalmasına izin verin ve sonrasında temiz bir havlu veya kağıt havlu kullanın.

Not: Halıların çoğunda çözelti boyası vardır. Bu nedenle hidrojen peroksit ile renkleri solmaz. Emin değilseniz, uygulamadan önce gözle görünmeyecek bir kenarda test edin.

Islak Vakum Kullanın – Halıdan Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Kahve Lekesi Vakumlama
Kahve Lekesi Vakumlama

Halıdan kahve lekesi nasıl çıkar? sorusunun yanıtı bu olabilir. Temizleme solüsyonuna ilk daldırıldığında lekenin tamamı çıkmazsa, ölçüleri bir çeltik yükseltmeniz gerekebilir. Temizleme solüsyonunu lekenin üzerine dökün ve tüm alanı çözelti ile doyurduğunuzdan emin olun. 10 dakika kadar lekenin üzerinde bekletin, ardından tüm sıvıyı çıkarmak için ıslak/kuru özellikli vakum makinanızı kullanarak suyu tamamen emdirin. Bu işlemi leke çıkana kadar tekrarlayın.

Sorusuna evde kullanabileceğiniz malzemelerle yanıt vermeye çalıştık. Bu bilgiler çok işinize yarayacak ve artık kahve lekelerinden korkmanıza gerek kalmayacak.

Bu uygulamaları yaptığınızda hala leke varsa bile sakın korkmayın. Çünkü bu işlemleri anında yaptığınızda halınızda kalıcı hasardan kurtarmış olursunuz. Bu da profesyonel halı yıkamacınızın, halınızı kurtarmasına yardımcı olacaktır zira, halınıza bulaşan lekelere anında işlem yapmanız onu kaybetmenizi %95 önleyecektir.

Siz de eğer profesyonel bir halı yıkama deneyimi yaşamak isterseniz bugün bizi arayabilirsiniz. Halılarınızı sizin için biz temizleriz.

Halı Yıkama – Tüm Leke Çıkarma Rehberi.

Instagram’da bize katılın! Güncel kampanyalarımızdan önce sizin haberiniz olsun: https://www.instagram.com/ucan_haliyikama/

Facebook’ta bize katılın! https://www.facebook.com/ucanhaliyikamamerkezi/

 

 

[last-modified]

Uçan Halı Yıkama

Uçan halı yıkama servisi, 20 yılı aşkın bir süredir, İstanbul Avrupa yakasında profesyonel olarak hizmet veren yerel bir işletmedir. Geçen bu 20 yılı aşkın süreçte, bölgemizde bugün 85.000 kayıtlı müşteriye temizlik hizmetleri sunuyoruz.

Müşteri memnuniyeti en önemli hizmet poltikamızdır. Bu yüzden bizi aradığınız ilk andan, teslimata kadar karşınızda her zaman nazik, bilgili ve kibar ekip arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız. Herhangi bir sorun yaşadığınızda bize ulaşmaktan çekinmeyin! İşletmemiz her türlü probleminizde size yardımcı olmak için elinden gelenin en iyisini yapmayı garanti eder.

Uçan Halı Yıkama Telefon Numarası

0 0 Değerlendirmeler
Yıldız verin
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle