Halıdan Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır? Çözüldü!

Halıdan Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Halıdan Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Halıdan mum lekesi nasıl çıkarılır? Kırmızı mum lekesi halıdan nasıl çıkar? Erimiş mum camdan nasıl temizlenir? Mum nasıl çıkarılır? Mum temizlemenin kolay yolu? Koltuktan mum lekesi nasıl çıkar? Duvardan mum lekesi nasıl çıkar? Balmumu lekesi nasıl çıkar? Parkeden mum lekesi nasıl çıkar? « ilgili aramalar.

Halıya biraz mum döküldüyse bunun sizi korkutmasına izin vermeyin. Temizleme işlemi aslında düşündüğünüzden çok daha kolay!

Bugün sizin için halınıza bulaşmış bir mum lekesini evinizdeki malzemelerle nasıl çıkaracağınızı anlatacağız. Unutmayın! Her halıda aynı sonuçları almanız mümkün olmayabilir. Bu yüzden yinede denemekten vazgeçmeyin, özellikle anında müdahaleler, son çare olarak halı yıkamacınıza verdiğinizde halınızı kurtarmak için hayati öneme sahiptir.

Her ne lekesi olursa olsun eşyalarınıza bulaşan lekelere mutlaka anında müdahale edin. Evde uygulayabileceğiniz anında müdahale leke çıkarma yöntemleri rehberimizi mutlaka inceleyin. -» https://www.ucanhaliyikama.com/kategori/hali-yikama/

Halıdan Mum Lekesi Çıkarmak İçin Gerekli Olanlar:

  • Kahverengi Kağıt Torba – Kasap Kağıdı
  • Ütü
  • Su
  • Bulaşık Sabunu
  • İzopropil Alkol
  • Sprey Şişesi
  • Beyaz Havlu veya Kağıt Havlu

Adım 1: Kasap Kağıdı ve Ütüyü Yerleştirin

Ütüyü prize takın ve en yüksek ayarda (pamuk/keten) ısıtın.

Kasap kağıdını veya kahverengi kağıt torbayı mum lekesinin üzerine yerleştirin, sonra ütüyü kasap kağıdının üzerine yerleştirin ve halının üstüne bastırın, ütünün mumu erittiğini ve kağıdın emdiğini hemen göreceksiniz.

Adım 2: İşleme Devam Edin

Ütüyü mum lekesinin üzerinde tutun. Sıcak ütü mumu eritmeye devam edecek ve kağıt onu emecektir. Tüm ağdayı eritmek ve emmesi için temiz bir kahverengi kağıt parçasıyla, birkaç sıyırma hareketi yapmanız gerekecek. Ütüyü halıya değdirmemeye dikkat edin.

Adım 3: Çözeltiyi Lekeye Püskürtün

1 bardak su, ½ çay kaşığı bulaşık sabunu ve 2 yemek kaşığı izopropil alkolü bir sprey şişesinde karıştırın. Bölgeye bolca püskürtün ve birkaç dakika bekletin. Lekeli bölgeyi kurulamak ve kalıntıları emmesi için temiz bir havlu kullanın. Leke tamamen çıkana kadar bu işlemi tekrarlayın.

Not: çözelti, solüsyon vb. kimyasallar kullanmadan önce mutlaka halınızın görünmeyen bir kısmında test edin. Halıya zarar vermediğine eminseniz uygulamayı yapabilirsiniz. Eğer emin değilseniz profesyonel halı yıkamacınızı arayın.

Halınızdan mum lekesini çıkarmak için kendinize güvenmiyor veya buna vaktiniz yok mu? Bunun için bizi arayın, sizin için halınızı temizleyebiliriz.

Geç kalmadan bizi arayın!

Instagram’da bize katılın! Güncel kampanyalarımızdan önce sizin haberiniz olsun: https://www.instagram.com/ucan_haliyikama/

Facebook’ta bize katılın! https://www.facebook.com/ucanhaliyikamamerkezi/

 

 

Haz 28, 2021 @ 18:17